| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Interface | SPI |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.47 V |
| Min Supply Voltage | 3.13 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 10780
Distributors
pcbx
Unit Price$3.87369
Ext.Price$3.87369
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.87369 | $3.87369 |
| 10 | $3.37270 | $33.72700 |
| 25 | $2.78450 | $69.61250 |
| 50 | $2.71831 | $135.91550 |
| 100 | $2.65370 | $265.37000 |
| 300 | $2.60320 | $780.96000 |
| 500 | $2.55367 | $1276.83500 |
| 1000 | $2.47844 | $2478.44000 |
